Zeyport A.Ş
 
Zeytinburnu Liman İşletmeciliği

 

 

Zeyport1998  yılında üst düzeyde gelişmiş olan Bavul Ticaretine yönelik sefer yapan gemiler için TDİ İstanbul Limanı Karaköy ve Salıpazarı iskelelerinin yeterli olmaması üzerine, DTO’nın girişimi ve Denizcilik Müsteşarlığının izni ile ZEYPORT A.Ş. kurulup, 1999 yılı Mayıs ayında liman hizmete açılmıştır.

 

Limanımızda iç ve dış hatlarda düzenli sefer yapan ro-ro hatlarına hizmet verilmektedir. Ayrıca Genel Kargo operasyonları için yük elleçleme hizmeti verilmektedir.

 

Gümrüksüz alanda Dahili Kabotajda sefer yapan gemilere hizmet verilmektedir.

 

Bunun yanında İstanbul Valiliğinin kararı gereği, boğazlardan transit geçen ve İstanbul liman sınırları içerisinde demirleyen gemilerle Acente botları teması Limanımızdan yapılmaktadır.

           

Limanımızda; İstanbul Liman Başkanlığı Denet Memurluğu, Zeytinburnu Gümrük Müdürlüğü, Zeytinburnu Gümrük Muhafaza Müdürlüğü, İstanbul Gümrük Saymanlık Veznesi, İEM Deniz Limanı Şube Müd. Pasaport Büro ve Güvenlik Büro Amirlikleri, Karaköy Sahil Sağlık Denetleme Merkezi Tabipliği birimleri görev yapmakta olup, mükelleflerin kamu kuruluşları nezdinde tüm işlemleri aksatılmadan yerine getirilmektedir.

 

ISO 9001 : 2000 belgesine sahip limanımızda Kalite Yönetim Sistemi şartlarından taviz vermeden, müşteri memnuniyetini sağlayarak, Ülke ekonomisine katma değer yaratacak Turizm, Yolcu  Limanı alanlarında öncü firma olmak temel hedefimizdir.

Deniz Ticaret OdasuİDOZeytinburnu BelediyesiSS. Gemi Armatörleri Mot. Taş. Koop.Donatan Liman ve Yatırım A.şTUDEVMilangaz Lpg  Dağıtım Taşımacılık